Teden od 4. 10 do 8. 10 2021 je bil v našem vrtcu poseben. To je bil teden otroka in v tednu otroka se strokovne delavke vrtca potrudilo, da ga izpeljemo na poseben, drugačen način. Otrokom pripravimo nevsakdanje stvari. Žal se moramo, zaradi COVID situacije prilagajati, da upoštevamo vse ustrezne ukrepe, pa vendar nam vseeno uspe kaj posebnega. V vseh skupinah našega vrtca in na vseh lokacijah smo otrokom pripravili različne gibalne igre. Eno dopoldne je vsaki skupini popestrila knjižničarka Duška s posebno pravljico.  Strokovne delavke Maja, Janja in Nika so ob posebnem gledališču kamišibaj pripovedovale zgodbo o razbiti buči. Strokovna delavka Damjana je otrokom pripravila zgodbo, ki jo je popestrila s pravljično jogo. Vzgojiteljici Maja in Tanja sta pripravili glasbeno urico z novo pesmico. Čez teden so se v skupinah vrstile še mnoge dejavnosti, ki so jih vzgojiteljice pripravile za svojo skupino.

Poseben dan pa bi bil četrtek, ki je bil sicer zaradi vremenskih razmer prestavljen za en teden. Tako smo se v četrtek, 14. 10. 2021, dobili v Športnem parku Breza, kjer smo skupaj z Občino Straža pripravili otroško popoldne. Strokovne delavke vrtca smo pripravile 6 različnih delavnic na katerih so se otroci skupaj s starši preizkusili v različnih stvareh. Bilo je zares lepo. Zaposleni na občini Straža pa so nas razveselili z nastopom novomeških mažoret in harmonikarjev iz Bele krajine. Za piko na i smo se posladkali še s hrenovkami, palačinkami in slastnim pečenim kostanjem.

Hvala vsem za udeležbo, ter da ste skupaj z nami soustvarili zares lep dogodek.

Slike v galeriji

                                                                                                Sabina Krštinc

Dostopnost