Letošnji dan mobilnosti je bil res nekaj posebnega. Na parkirišču pri železniški postaji se nas je kar nekaj zbralo.

V sodelovanju z osnovno šolo Vavta vas in nekaterimi prizadevnimi društvi smo za naše predvsem tiste najmlajše obiskovalce pripravili pestro in veselo popoldne. Poskrbljeno je  bilo za zaporo  glavne ceste, ki je postala otroško igrišče in slikarsko platno. Otroci so se lahko v spremstvu kolesarjev članov kolesarskega društva Adria MOBIL pod vodstvom Srečka Glivarja podali na kolesarjenje po sprehajalni poti ob reki Krki. Kolesarji so lahko brezhibnost svojih koles preverili na stojnici Servisa koles Smole iz Novega mesta. Njihov serviser Marko je imel kar polne roke dela. Na likovni delavnici so si otroci lahko poslikali svojo majčko, ki so jo na koncu tudi oblekli in jo s ponosom pokazali. Za lepe nagrade so se lahko pomerili v spretnosti sestavljanja sestavljank na temo prometa ali pa so se pomerili v spretnostni vožnji na kolesarskem poligonu. Predstavniki AMZSja so vsem obiskovalcem s tako imenovanim »zaletavčkom« prikazali kako pomemben je varnostni pas, lahko pa so se tudi preskusili očala za prikaz omotičnosti. S svojo dejavnostjo ter opremo vojaške policije se je predstavila tudi Slovenska vojska. Kot opozorilo voznikom pri njihovi vožnji so cesto poslikali s polžki in napisom »VOZI POČASI«. Med ustvarjanjem in zabavanjem smo lahko ugriznili v sladka jabolka, ki jih je prispevala Kmetija Karlovček. Prireditev je z glasbenimi vložki popestrila naša vzgojiteljica Branka Frančič Rolih.

Najbolj spretnih in hitrim je župan na koncu podelil praktične nagrade.

ZA OTROKE NAŠEGA VRTCA PA JE BIL LETOŠNJI DAN MOBILNOSTI POSEBEN PREDVSEM ZATO, KER JE NA KONCU PRIREDITVE ŽUPAN DUŠAN KRŠTINC OTROKOM NAŠEGA VRTCA PODARIL DVA ČISTO NOVA POGANJALČKA.

ZA LEPO GESTO SE NAJLEPŠE ZAHVALJUJEMO ŽUPANU IN OBČINI STRAŽA, PREDVSEM KARMEN TURK, ZA LEPO IZPELJANO PRIREDITEV.

Dostopnost